Frumusetea

Oameni buni, asta e crema coreeană BB pe care trebuie să o încerci

Acum am înțeles în cele din urmă de ce nebunia BB a ieșit din Asia. Acei oameni fac frumusete FUN asa friggin. Permiteți-mi să împărtășesc un pic de copia de introducere pe piață pentru subiectul post de astăzi, crema Holika Holika Aqua Petit Jelly BB. (Pe care chiar și pe cont propriu sună fantastic, nu? Cine nu ar vrea ceva „petit“ și un „jeleu“?)

load...

Iată cum o descriu:

Conține peste 80% rece, revigorant aqua sănătos! Jeleu textura supla! Face pielea umedă și Bouncy jeleu!

Nu știu ce „piele jeleu Bouncy“ chiar este, dar știu că vreau.

Se răcește copywriting deoparte, probabil că aș dori să cumpere acest produs, oricum, doar pe baza pe ambalaj drăguț. Ai văzut aceste buline? Și recipientul în formă de floare? Cutia exterioară este destul de real, de asemenea:

Motivul pentru care sunt care vă arată acest lucru se datorează faptului că Holika Holika -Care este Coreea de Sud numarul unu de frumusete de brand-a ajuns acum in Canada, a aprobat-celebritate! Ei nu numai că au un magazin online care oferă transport maritim cross-country, dar două magazine reale Toronto-zona (centrul orașului la 311A ​​Regina St W., chiar lângă MuchMusic, iar la Pacific Mall în Markham). Ei au, de asemenea, un site din SUA de e-commerce si sunt pe Amazon.ca and.com, de asemenea!

Deci, acum putem obține noastre fix frumusete coreeană fără, știi tu, de fapt, a trebui să meargă acolo. Așa cum am Sunt sigur că ai auzit, Coreea este în cazul în care este în aceste zile, în ceea ce privește inovațiile de frumusete. După ce încercați aceste lucruri, veți înțelege de ce în totalitate.

În primul rând, să vorbim ingrediente. Iată lista:

load...

Ok, deci este un pic cam lung. Dar apa este primul ingredient și dioxid de titan, al doilea, care vă va oferi o anumită protecție SPF, chiar dacă acestea nu pretind că pe etichetă. (Aproape întotdeauna, asta din cauza timpului este nevoie pentru a obține aprobarea SPF Sănătate Canada.) Sunt destul de multe extracte botanice, cum ar fi aloe si menta, impreuna cu cremele hidratante ușoare de acid hialuronic si glicerina.

MENIUL generală ar trebui să fie faptul că aceste ingrediente sunt potrivite pentru combinarea / tipurile de ten gras, sau oricine cauta un machiaj pe bază de apă.

Iată o privire la sticla foarte cool:

Acesta este dotat cu un burete uriaș pe care le sugerăm să aplicați produsul cu. Am ignorat acest sfat pentru că am prefera să utilizeze o perie adecvată fundație și nu-mi pot imagina de lucru cu acest lucru enorm.

Un alt punct de interes este mica bagheta atașată la capac:

Este plat și face pentru o modalitate ușoară de a CASTIGA porțiuni mici ale produsului. Nu sugerez să atingi acest aplicator pentru fata; doar l utilizați pentru a pune crema BB pe dosul palmei, apoi aplicați cu o perie de acolo.

În ciuda numelui, modul în care acest lucru se simte de fapt, nu este într-adevăr ca un jeleu, deși, cel puțin nu în sensul nord-american al cuvântului. Se pare ca o budinca în sticlă, dar pe piele este mai liquidy.

Rețineți că există două nuanțe. Acesta este 2 Aqua Natural, care este neutru și între cald și rece. De asemenea, vine în 1 Aqua bej, care ar fi cald (și poate sau nu poate avea ambalaj ușor diferite. Nu sunt sigur).

Textura pe primul tampon:

Apoi, răspândit (este foarte ușor să se răspândească):

Și iată cum arată amestecat și uscate în jos, după câteva momente:

Ei se recomanda lasa primul strat sa stea timp de cinci minute înainte de a construi pe ea sau adăugarea de pulbere. Chiar și în continuare, am găsit un strat singur mi-a dat destul de acoperire. Aș descrie ca despre mediu (și nu-mi place să merg mai mare decât cea).

Cel mai frumos lucru despre acest lucru este că, chiar dacă acoperă bine, nu se simte ca ceva pe pielea ta. Dry-jos este complet non-gras și imperceptibil; este, de asemenea, semi-mat. Îmi amintește o mulțime de Pixi H2O SkinTint, deși Holika Holika oferă o acoperire mult mai mare.

Aici este meu înainte și după:

Nu am adăuga anticearcan aici, dar aș dori să strat pe doar un pic pentru o acoperire suplimentară pe pete. Cred că a făcut o treabă destul de frumos de a ascunde roseata in jurul nasului; Mi-ar fi, probabil, înclinați să-l construi un pic mai mult în acest domeniu.

Deci, ceea ce nu e de a iubi?

Ei bine, cum am spus în titlu, trebuie să știți că acest lucru este doar pentru oameni pal. Chiar și pe mine și mă consider palid-am găsit lumina verrry de culoare și la doar limită în ceea ce privește crearea unui aspect Eagle. (Fata de lumină, corpul întunecat.) Eu, probabil, nu va folosi prea des în timpul verii pentru acest motiv.

Acestea fiind spuse, blush sau bronzer ar ajuta cu siguranta pentru a diminua luminozitatea. (Nu port nici de cei din „după“ pic.) Am aplicat, de asemenea, crema pe toată fața, în timp ce ai putea concentra cu siguranță doar în centrul și se amestecă în așa fel încât luminozitatea nu este la circumferința. Din fericire, eu nu găsesc culoarea dă-mi orice exprimate brumăriu, care este ceea ce am fost frică de un BB coreean.

Al doilea dezavantaj și acest lucru este doar pentru că sunt foarte agitati este faptul că, împreună cu luminozitate, mă simt ca doar vezi slab produsul așezat pe partea de sus a pielii, mai grea pe care îl aplică. Am în jurul valorii de acest lucru prin vaporizarea fata mea pre-aplicare meu cu Caudalie Beauty Elixir, și apoi amestecarea pe crema BB în timp ce era încă destul de umed. Am găsit acest lucru a ajutat-l mai pură și mi-a dat un aspect natural pe care am fost confortabil cu. Ai putea face același lucru cu orice ceață față (și orice fundament, pentru care contează).

Linia de fund

Aceasta este una dintre cele mai bune creme BB acolo pentru noi oameni mai deschise la culoare. Gradul de acoperire este bun, finisajul este la fel de natural ca poti spera, iar umbra naturală 2 Aqua nu este prea cald, nici prea rece (și nici gri!). Cred că e excelent pentru toate tipurile de piele, dar mai ales pe cele uleioasa. În plus, cât de distractiv este de a se îngropa în coreeană nebunia frumusete ?!

Anunță-mă dacă ai încerca?

De unde cumpăr?

Găsiți Cream Aqua Petit Jelly BB la următoarele comercianți:

  • Canada: HolikaHolika.ca, Amazon.ca
  • Statele Unite ale Americii: HolikaHolikaUSA.com, Amazon.com

PS: Deși nu par să fie transportă încă BB, Urban Outfitters vinde o selecție de alte produse Holika Holika. Descoperiți-le -Asta Cheek Apos are numele meu pe ea !!

Spune-ți părerea

Ați verificat Aqua Petit Jelly încă? Care este dumneavoastră preferat crema BB-coreeană sau altfel?

load...